In 2001 heeft een groep Marokkaanse vrouwen op Kanaleneiland, werkzaam in de welzijnssector, de handen inéén geslagen en de organisatie Al Amal opgericht. ‘Al Amal’ is het Arabische woord voor ‘hoop’. De hoop van Al Amal is erop gericht dat alle gezinnen, vrouwen, jongeren en kinderen in de Nederlandse samenleving de kans krijgen te participeren. Voor degenen die dat niet op eigen kracht kunnen, organiseert Al Amal allerlei activiteiten die aansluiten op de behoefte van hun doelgroep. Al Amal gaat te werk door een vertrouwensband met de gezinnen op te bouwen, hen bewust te maken van hun situatie, het uitvoeren van concrete acties (denk hierbij aan het op orde brengen van de administratie) en het doorgeleiden naar passende hulpverlening om zo op hun eigen kracht een weg te vinden in de Nederlandse samenleving. Jullie krijgen de kans om kennis te maken met deze inspirerende vrouwen die Al Amal runnen en alles te horen over het werk dat zij doen. Zij zullen ons alles vertellen over hun organisatie, maar ook hoe zij te werk gaan achter de voordeur door het bespreken van casussen. Ben je net zoals wij nieuwsgierig naar de kracht achter Al Amal? Ga dan op woensdag 8 februari om 15.00 uur met ons mee naar Livingstonelaan 118-120 op Kanaleneiland, waar deze organisatie zich bevindt.
De inschrijvingen gaan open op woensdag 25 januari om 11.30 uur via deze link.